Naujienos
2008-05-09
„AG Service“ 2008 metų pirmąjį ketvirtį įdiegė naują elektroninę aptarnavimo valdymo sistemą
„AG Service“ 2008 metų pirmąjį ketvirtį  įdiegė naują elektroninę aptarnavimo valdymo sistemą, kurios pagalba automatizuotas „AG Service“ fiziniams asmenims teikiamų paslaugų procesas. Nuo šiol paslaugos kelias, nuo kliento užsakymo skambučių centre iki paslaugos pateikimo, yra fiksuojamas ir vertinamas paslaugos pateikimo kokybiniais parametrais. Tokiu būdu paslaugos pateikiamumo kokybė gali būti siejama su nustatytais parametrais. Vienas svarbiausių ir labiausiai klientams rūpimų parametrų yra paslaugos atlikimo trukmė. Naujos sistemos pagalba paslaugų kokybė bus valdoma ir stabilesnė, klientams galėsime pasiūlyti greitesnį aptarnavimą, nebeliks atvejų, kada užsakymai „pasimeta“ ir panašiai.
Sistemą sukūrė „AG Service“ programavimo padalinio specialistai, naudodami „Microsoft“ .net programavimo įrankius, atsižvelgiant į įmonės unikalius procesus, partnerių struktūrą bei rinkos reikalavimus. Projektas atliktas per 6 mėnesius.

Atsiliepimai

"UAB „AG Service“ plačiausias buitinės technikos remonto tinklas Lietuvoje ir Latvijoje, operatyviai  reaguojantis į kliento pageidavimus, koncentruojasi į kliento poreikius ir paslaugų atlikimo kokybę."
Gediminas Jacevičius, UAB „AG Trade“, Serviso vadovas
Serviso skambučių centras
Beko-servisas Blomberg-servisas Gorenje-servisas Klausimai